Evde Sağlık Birimi
19 Ocak 2022


EVDE SAĞLIK HİZMETLERİ

Değişik nedenlerle yatalak veya ağır özürlü hastalar sağlık kuruluşlarına ulaşmakta çok büyük güçlükler yaşamaktadır. Bu sorunları azaltmak, hasta ve yakınlarının yaşam kalitesini artırmak amacıyla ihtiyacı olan bireylere evinde ve aile ortamında eğitimli personel ile sosyal ve psikolojik danışmanlık hizmetlerini de kapsayacak şekilde verilen muayene, tetkik, tahlil, tedavi, tıbbi bakım, takip ve rehabilitasyon hizmetlerini ifade etmektedir.
Evde sağlık hizmetlerinde öncelikle yatalak olan hastalara hizmet verilmesi amaç edinilmiştir. Yürüyebilen, sağlık kurum ve kuruluşlarına ulaşabilecek durumdaki ağır özürlü olmayan hastalar, hizmet kapsamında bulunmamaktadır.

Hastanemizde , Evde Sağlık Hizmetleri çalışmalarının yürütülmesi amacıyla ;
 1 doktor, 2 hemşire, 1 sağlık memuru, 1 şoförden ve 1 tıbbi sekreterden  oluşan bir ekip oluşturulmuştur. Bununla beraber hastanın durumuna ve ihtiyaçlarına bağlı olarak gerektiği takdirde bu ekibe diğer sağlık personelinden de destek verilmektedir.

Evde sağlık ekibimiz; mesai saatleri içinde hizmet vermekte olup hastalar belli periyotlarla ziyaret edilerek bakım ve tedavileri düzenli olarak yapılır. Hastanın hangi sıklıkla ziyaret edilmesi gerektiği bakım ve tedavi planı doğrultusunda hekim tarafından belirlenir. Hastalarımızın sağlık ihtiyaçları ve hastalık halleri sona erene kadar gerekli bütün sağlık hizmetleri en iyi şekilde sağlanır.

EVDE SAĞLIK HİZMETLERİNDEN FAYDALANMAK İÇİN :

Sağlık Bakanlığı Evde Sağlık Hizmetleri İletişim Merkezini “444 38 33 – 444 EV DE” nolu telefondan arayarak kayıt yaptırınız.

ÖNEMLİ !!! Lütfen kayıt sırasında hastaya ve yakınına ait kimlik ve hastanın adres bilgilerini doğru ve eksiksiz veriniz.