Hastanemizde KBRN tatbikatı Gerçekleştirildi
08 Haziran 2022

2022 Yılı Hastane Afet ve Acil Durum Planı kapsamında, Hastanemizde KBRN tatbikatı gerçekleştirildi.
Olası bir kimyasal maddeye maruz kalınması durumunda, karşılaşılabilecek riskleri ortaya çıkarmak, olay karşısında alternatif çözümler bulmak ve oluşabilecek aksaklıkları engellemek amacıyla 02.06.2022 tarihinde hastane personelimiz, AFAD, UMKE ve 112 Acil Sağlık Ekipleri ile ortaklaşa masa başı ve saha tatbikatı yapıldı.
Aydın İl Sağlık Müdürlüğü Sağlık Hizmetleri Başkan Yardımcısı Uzm. Dr. Leman Özlem ÖZASLANTAŞ ve UMKE Tatbikat ve Eğitim Sorumlusu Uzman Mehmet YILMAZ’ın gözlemci olarak katıldığı tatbikatta, İzmir – Aydın Karayolu güzergâhında Kimyasal Madde yüklü bir ağır vasıtanın özel bir araca çarpması ile oluşan kimyasal yayılma karşısında ilgili birimlerin ve paydaş kurumların olay anında nasıl davranmaları gerektiği, olay esnasında kimin, nasıl bir yol ve sorumluluk üstleneceğinin değerlendirilmesi adına hazırlanan senaryo başarı ile gerçekleştirildi.
Tatbikat sonrasında Başhekimimiz Uzm. Dr. Mustafa Onur TÜRKKAN; KBRN (Kimyasal-Biyolojik-Radyolojik-Nükleer) tehditlerine karşı alınması gereken tedbirlerin önemine değinerek tatbikata katılan tüm ekibe teşekkür etti.
  • WhatsApp Image 2022-06-08 at 11.36.53.jpeg
  • WhatsApp Image 2022-06-08 at 11.36.54.jpeg