T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Aydın İl Sağlık Müdürlüğü Aydın Devlet Hastanesi

Aydın Sağlık Müdürlüğü
Aydın Devlet Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Hastanemizde e-nabız Uygulaması Anlatıldı.

Güncelleme Tarihi: 17/08/2018


Aydın Devlet Hastanesinde görev yapan doktorlara e- nabız sistemi anlatıldı.

Sağlık Bakanlığının vatandaşlara sunduğu yeni hizmeti kısa adı e-nabız olan sağlık bilgilerinin tek bir yerde kayıt altında tutulduğu kişisel sağlık sistemi veri girişi ve uygulaması konusunda hastanemizde görev yapan doktorlara hastanemiz Bilgi İşlem Sorumlusu  tarafından eğitim verildi.

e-nabız nedir?

e-nabız, sağlık kuruluşlarından toplanan sağlık verilerine vatandaşların ve doktorların internet ve mobil cihazlar üzerinden erişebilecekleri bir uygulama olup, muayene, tetkik ve tedavilerininiz nerede yapıldığına bakılmaksızın tüm sağlık bilgilerinizi yönetebildiğiniz, tıbbi özgeçmişin tek bir yerden ulaşabildiği kişisel sağlık kayıt sistemidir.

ne işe yarar?

e-nabız sistemi ile son 5 yıl içinde, Türkiye’de muayene olduğunuz her hangi bir hastane veya sağlık kuruluşundaki bilgiler bu sistemde kayıt altına alınıyor. E-nabız sistemi ile hastalıklarınız, herhangi bir hastaneye veya sağlık kuruluşunda yazılmış eski reçetelerinizi, ilaç raporlarınızı, eski tahlil sonuçlarınızı, eski radyoloji (MR, BT, Röntgen) görüntüleriniz, varsa alerjik bilgileriniz, muayene bilgileriniz gibi kişisel her türlü sağlık bilgilerinize, internet veya mobil uygulama (cep telefonu, tablet) üzerinden 7/24 ulaşılabilecek.

e-nabız sisteminden faydalanmak için üye olmak gerekiyor

Vatandaşların e-nabız sisteminden faydalanması için e-devlet üzerinden giriş yaparak veya e-nabız mobil uygulamasını (cep veya tablet) indirerek Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası ile şifreli giriş yapabilecekler. Sizin verdiğiniz yetki ve süre çerçevesinde muayene olduğunuz doktorların sağlık kayıtlarına ulaşabildikleri, tedavi ve teşhisi hızlandıran bir sistem.

Sağlık bilgilerinize her hastaneden ulaşabileceksiniz

Türkiye’de muayene olduğunuz her hangi bir hastane veya sağlık kuruluşunda girilen bilgilere, eski tahlil sonuçları, reçeteleriniz veya radyoloji görüntüleme sonuçlarına, hastalıklarınıza, alerjilerinize, doktor bilgilerine ve kullandığınız ilaçlara Türkiye’nin herhangi bir yerinde ki hastanede ihtiyaç duyulması halinde sizin onayınız ile o anda muayenenizi gerçekleştiren doktor ulaşabilecek.


  • 20180808_160544.jpg
  • 20180808_160429.jpg
  • 130350.jpg