Ziyaret Kuralları
03 Nisan 2018

ZİYARET KURALLARI

· Serviste yatan hastalarımız için ziyaret saatleri gündüz 13.00-14.00  Akşam 19.00-20.00 saatleri arasındadır.

· Servislerde yatan hastalarımızın sağlıklarının olumsuz etkilenmesini önlemek amacıyla, ziyaret saatleri dışında hasta ziyaretlerine izin verilmemektedir.

· Hasta odalarındaki boş yataklar yeni yatacak hastalar için hazırlanmış olup, üzerine oturulmamalı ve  yatılmamalıdır.

· Hastalarımızın beslenmelerini denetim altında tutabilmek, allerjik reaksiyonları önleyebilmek, hasta odalarında hijyen sağlayabilmek için katlara yiyecek çıkarılmamalıdır.

· Enfeksiyon riskini ve psikolojik olarak etkilenmelerini önlemek amacıyla, 0-12 yaş çocukların hasta ziyareti uygun değildir.

. Bir hasta için aynı anda ikiden fazla ziyaretçi alınmaz ve hasta ziyaretleri 15 dakikadan fazla olamaz.


ÖZELLİKLİ BİRİMLERDE ZİYARET KURALLARI

. Ziyaret sıklığı ve ziyaretçi sayısı hekim tarafından belirlenmek kaydı ile günde en az bir kez olmak üzere ziyaret sağlanır.

. Ziyaretçilerin el hijyeni uygulaması yaparak girişleri sağlanır.

. Bilgilendirme, hastanın genel durumu ve tedavi sürecini kapsar. Hekim tarafından yapılan bilgilendirme Hasta yakını ile karşılıklı görüşme şeklinde yapılır.

. Yoğun bakım hasta sirkülasyonuna ve iş akışına göre yoğun bakım sorumlu hekimi ve hemşiresi ziyaret saatinde değişiklik yapma yetkisine sahiptir.                                                                                            Geçmiş Olsun Dileklerimizle