Aydın Devlet Hastanesi

Aydın Sağlık Müdürlüğü
Aydın Devlet Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Kalp Damar Cerrahisi Merkezi

Güncelleme Tarihi: 23/05/2018

Aydın Devlet Hastanesi Kalp Damar Cerrahisi Merkezi, kalp sağlığını korumak, kalp hastalıklarını teşhis ve tedavi etmek amacıyla dünya standartlarında donanım ve alt yapı ile hizmet vermektedir.

2013 yılından beri hastanemizde hizmet vermekte olan Kalp Damar Cerrahisi Merkezinde  8 adet koroner yoğun bakım 8 adet ara yoğun bakım  ve 30 adet kardiyoloji servisi yatağı bulunmaktadır.

Açıldığı günden itibaren ayda ortalama 350 adet vaka yapılmakta ve her ay vaka sayısında belirgin bir artış gözlenmektedir. 2 adet koroner angiografi cihazı bulunmaktadır. Koroner angiografilerin çoğu komplikasyonun minimum olması ve hasta konforu nedeniyle  el bileğinden yapılmakta, hastalar bu sayede aynı gün taburcu olmaktadır.

Kalıcı kalp pili, şoklama cihazı, böbrek damarını stentleme ve kalp deliği kapatma işlemi (ASD, PFO) gibi işlemler de kliniğimizde yapılmaktadır.

Aydın’da ilk defa ritim bozukluğu, çarpıntıya yönelik elektrofizyolojik çalışma ve ablasyon (yakma) tedavisi hastanemizde gerçekleşmiştir.Tüm bu  işlemler için nöbetçi uzman ekibimiz  7/24 hazır olarak beklemektedir. 


  • IMG_0223.JPG
  • IMG_0229.JPG
  • IMG_4765.JPG
  • IMG_4770.JPG